KARTON ÇANTA

Karton Çanta Nedir?

Firmaların hem bir ihtiyaç malzemesi hem de etkili bir reklam aracı olan karton çantalar, yine kişilere ihtiyaç duymadan firmanın reklamını yapmaktadır. Dayanıklı malzemelerden üretilen bu çantalar, uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Karton çanta baskısında tercih edilen Amerikan Briston kağıt dayanıklı ve kalın bir özellikte olduğu için karton çantalar, sık kullanıma uygundur. Dayanıklılığı artırmak için ayrıca tabanına altlık da yerleştirilir. Karton çanta tasarım ve baskısında firmaya ait bilgiler, kurumsal logo ve ilgili diğer görseller çanta üzerine yerleştirilir. Hammaddeleri de kağıt olduğu için geri dönüşümlü çevre dostu ürünlerdir.

firmamız üzerinden baskısını alacağınız karton çantalarınız için farklı ebat seçeneklerinden dilediğinizi tercih edebilir, tasarımlarınızı da dilediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz.

kartoncantaimalati
Günümüzde Karton Çantalar, firmalar tarafından ,isteğe göre dikey ya da yatay tercih edilen, isteğe bağlı olarak değişik şekillerde baskıya alınarak müşterilerin beğenilerine göre  değişim göstermektedir. Genellikle kuyumcular, hediyelik eşya mağazaları, giyim, kozmetik, saat, fuar, avm firmaları, hastaneler, eğitim kurumları, hatta  ve hatta fuarlarda tanıtım sektörleri şirketlerinde kullanılmaktadır. Karton çantalar, üzerinde ki reklam logoları sayesinde firmalar için reklam ve tanıtım amaçlı olmaktadır.

Karton Çanta Baskılarında Uygulanan İşlemler 

Varak baskı (altın, gümüş, yaldız vs. isteğe göre yapılabilmektedir.)
Gofre (logolara yaza yazı yerine kabartma uygulaması)
Kısmi lak (Tasarım olan bölüme bölgesel parlaklık)
Gren
Selefon kaplama (İsteğe göre Mat yada Parlak selefon)
Vernik – Termo lak (Mat ya da parlak şeklinde yapılabilmektedir.)

Karton Çantalarda Kullanılan Karton Türleri Nelerdir?

Amerikan Bristol Kağıt; Karton çantalarda firmalar tarafından en çok tercih edilen karton türüdür. Amerikan Bristol kağıtlar 110gr üzerinden başlamak üzere 400 gram’a kadar piyasada bulunmaktadır.  Bir tarafı mat diğer tarafı parlak olan bu kağıtların, dayanıklılığı yüksek olan bir karton türü olması sebebiyle tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.. Sert olması, ön ve arka tarafının beyaz oluşu sebebiyle matbaalar tarafından da oldukça kullanılan ve de çokça basımı yapıldığı için tercih edilirler.
Geri dönüşümlü kraft karton kullanılmasının sebebi ise; Geri dönüşümle elde edilen, maliyet bakımından düşük olan, gri renkli bir karton çeşididir ve geri dönüşüme karşı tekrardan üretilebildiği için kullanılmaktadır.
Kuşe karton; Mat ve parlak olmak üzere 2 türe ayrılan karton çeşididir. Genellikle Parlak selefon ve Mat selefon denilmektedir.
Kroma kartonlar; Maliyeti düşük ve en hesaplı uygun ve ekonomik karton çeşididir. Baskı yüzeyi beyaz, içe gelen kısmının gri oluşu sebebiyle maliyet oldukça düşüktür ve firmalar açısından çokça kullanılmaktadır.
Prestiji yüksek firmaların yoğun olarak kullandığı karton çantalar, şirkete hem ücretsiz reklamının yapılmasını sağlıyor hem de müşterilerine aldıkları ürünü poşet yerine lüks karton çantalarda taşımalarını sağlayıp kaliteli hizmet ve müşterileri açısından güzel bir imaj bırakmış olmaktadır.. Kadınlar tarafından uzun yıllar saklanan bu çantalar, kimileri için hatıra kimileri içinse lüks olmanın bir sembolü olarak görülüyor. Kadınlarımızın genellikle örgü işlerinde de kullandığı çantalar günümüzdeki karton yada bez çantalara örnektir.  Karton çantalar, poşetlere göre daha pahalıdır ve maliyet açısından biraz da olsa fark yaratmaktadır.. Poşetler doğaya karıştıklarında uzun yıllar kaybolmamakta ve 1000 yılı aşkın süre de toprak altında varlığını sürdürebilmektir. Bu sebeple çevremize uzun yıllar zarar vermiş olmamızdan ötürü, sağlığımız açısından da tehlikeli olmaktadır.
Çevreyi kirleten poşetler yerine, geri dönüşümü sağlanabilen ve atık kağıtlardan yapılmış tekrardan üretilebilen, çevre dostu kağıt çantaları kullanmak, çevre temizliği açısından oldukça yararlıdır ve faydalıdır. Kağıt çantalar %100 makine tarafından seri imalatı söz konusu değildir, %50 makine ve %50 insan gücü ile üretilmektedir. Hazırlanan tasarımlar genellikle basıldıktan sonra işçilik olan yeri ve kesim işlemi olan bölgelerde sadece makineye göre direk imalatı yapılan bir ürün değildir. İnsan gücüne de ihtiyacı olan karton çantalarda emek konusu oldukça önemlidir. Karton çantalar üzerinde firmanın amblemi ve satışını yaptığı ürünlere yaza özel yazı yazılacaksa orda ki kısımlara  yer verilmektedir. Karton çantalarda kullanılan kağıt, çantadan çantaya değişiklik gösterir. Alınan kağıt çantanın, kalın kağıttan yapılması, çantanın kalitesini arttırır. Amerikan Bristol  cinsi kağıtlar, kağıt çanta yapımına olukça elverişlidir ve bu kağıt ile yapılan çantanın ağırlığı 230 gram’dır. Tercihe göre değişim de olmaktadır.

Kağıt ve kartondan ürettiğimiz çanta konusunda, iddiamızı gerek baskı,malzeme kalitemiz gerekse fiyatlandırma politikalarımızla kendini ispatlamış bir firmayız.

Özellikle büyük şehirlerde kağıt çanta tüketimi ürüne ve markanıza kazandırdığı değer sayesinde hızla artmaktadır. Ürünlerimizin sağlamlığı ve kullanımı bizleri bu konudada aranan firmalar arasına yerleştirmiştir. İstediğiniz her ebatda, her kalitede ve fiyatda seçenekler sunabiliyoruz.

GENEL GEÇER KARTON ÇANTA ÖLÇÜLERİ

11.5cm X12.5cm X Körük 4cm
16cm x 17.5cm x Körük 8cm
21cm x 37cm x Körük 12cm
22cm X 39.5cm X 12cm
24.5cm x 24.5cm x Körük 9cm
24.5cm x 35.5cm x Körük 9cm
24.5cm x 37.5cm x Körük 9cm
32,5cm x 33cm x Körük 10cm
35cm X 38cm X Körük 13cm
35cm x 38.5cm x Körük 12cm
40cm X 30cm X Körük 13cm
41cm X 38.5cm X Körük 12cm
41cm x32.5cm x Körük 12cm
45 X 38.5cm X Körük 12cm
BATTAL 55.5cm X 38cm X Körük 12cm
YATAY 26cm X 17cm X Körük 8cm
YATAY 34cm X 24cm X Körük 13cm
YATAY 38cm X 25cm X Körük 9cm

Takı, Hediyelik Eşya, Saat Çantası : 93mm(En) X 142mm(Yükseklik) X 55mm(Körük)

Körüklü İp Saplı Karton Çanta

Kraft Körüklü İp Saplı Kağıt Poşet

Körüklü İp Saplı Karton Çanta

Körüklü El Geçme Karton ÇantaKörüklü İp Saplı Karton Çanta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz….

Göster
Gizle
×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize ankaraelifmatbaa@gmail.com adresine e-posta gönderin.

× Bizimle İletişime Geç.